Pravidlo číslo 1: Radšej lacnejšia doska, ale drahšie topánky

Snowboarding sa teší stále väčšej obľúbenosti a dokonca s ním začínajú aj staršie generácie, ktoré si rozhodne nemyslia, že by patrili do starého železa.
A práve správna obuv vám môže doslova zachrániť krk.Rozhodne vyberajte veľmi starostlivo, e-shop berte skôr ako inšpiráciu, ale priamy nákup tu radšej nerobte. Veľmi zaujímavú ponuku, nájdete napríklad tu:. Aspoň budete vedieť, čo presne máte chcieť. Ale verte mi, že ako laik sa tu rozhodne nevyznáte.
Topánky totiž musíte skúsiť na nohe, aby ste vedeli, ako vám budú skutočne sedieť.Nesmú vás nikde tlačiť ani odierať. Aj veľkosť je veľmi dôležitá.

dovolená

Čo je u kvalitnej obuvi ďalej dôležité?

· vynímatelná vnútorná topánočka (vložka) so zaväzovaním
· nepremokavá úprava
· protišmyková podrážka
· zateplenie
· Noha nesmie kĺzať a ani päta sa dvíhať!

Počítajte tiež s tým, že akonáhle ich začnete používať, tak sa trochu povolia. Takže trochu tesnejšie pri kúpe nevadia.
SNB topánky sa vyrábajú v rôznych triedach tvrdosti. Najlepším variantom je zlatý stred, čo sa týka ohybnosti. V príliš mäkkých topánkach by sa vám snowboard dosť ťažko ovládal.

zima

Oplatí sa vám navštíviť kvalitný shop, ktorý ponúka výber z viac značiek a typov. Nebojte sa stráviť tu aj dlhší čas a starostlivo vyberať a skúšať rôzne značky a typy obuvi. Potom vyberiete určite správne.

Nie je dobré riadiť sa iba cenou. Čo je drahšie, nemusí byť práve lepšie. V dnešnej dobe je konkurencia na tomto poli veľmi slušná a aj menej známy výrobca vám má čo ponúknuť. Všetci sa totiž dosť snažia o neustále inovácie a zlepšenie. Sami klienti sú totiž čím ďalej náročnejší. Pamätajte, že aj za rozumné peniaze sa dá nakúpiť slušné vybavenie, ktoré vám bude slúžiť naozaj dlho.
Takto vybavení sa konečne vydáte na svah a užijete si skutočnú radosť z jazdy, kedy sa budete kochať okolím.