To platí predovšetkým pre naše deti, ktoré sa ešte len vyvíjajú a rastú. Už od svojho narodenia teda potrebujú lôžko, v ktorom sa im bude krásne a pohodlne spať. Budú tu totiž tráviť väčšinu svojho času. Preto by mala byť hlavnou prioritou bezpečnosť a zdravotná nezávadnosť.

dětská postel

Dizajn je síce krásna vec, ale ten by sme mali riešiť až ako druhý aspekt pri nákupe, ktorý je samozrejme tiež dôležitý. U bábätiek sú ideálne postieľky, ktoré majú polohovateľný rošt. Postupom času váš chrobáčik rastie, takže tak bude viac vážiť a vy si tak pošetríte svoj chrbát.
Veľmi obľúbené sú tiež rastúce lôžka, ktoré môžete časom prestaviť až na rozmer 200×90 cm. Ďalšie časti potom môžete využiť ako praktický nábytok, napríklad nočný stolík.

Do menšieho priestoru sa zase hodí multifunkčné lôžko, ktoré ponúka veľmi zaujímavé ďalšie využitie https://www.zones.sk/studentske-prace/chemia/8473-etanol-a-jeho-vyuzitie/ vrátane úložných priestorov. Vždy ale musíte dbať na bezpečnostné prvky, aby sa váš drobček nezranil.

Pre staršie potomkov môžete zase zaobstarať detske poschodove postele, ktoré vám ušetria veľa miesta a vaši najmenší ich budú brať aj ako súčasť svojich hier. V tomto prípade je dôležité zabezpečenie horného lôžka a tiež rebríka. K tomu slúžia praktické zábrany. Voľte radšej oblé rohy, kedy si vaše lásky neublížia.

postel dětská

Okrem vonkajšej konštrukcie je ďalšou dôležitou súčasťou správna matraca. Ihneď zabudnite na tie zónové, tie sa hodia skôr pre dospelých. Kupujte penovú či kokosovú matrac, ktorá zaistí to správne a zdravé prostredie pre spánok. Nemala by byť ani príliš tvrdá ani mäkká, jednoducho tak akurát. Hlavne u bábätiek na to dávajte predovšetkým pozor, vyhnete sa tak syndrómu ploché hlavičky alebo zle prekrveného telíčka. Materiál by mal byť vysoko priedušný a bez obsahu akýchkoľvek plastov. Vyberajte skôr u našich tradičných výrobcov, kde je kvalita zaručená. Kvalitná a pevná opora chrbtice sa počíta.
A konečne nezabudnite na chránič matraca, ktorý zamedzí presiaknutiu pri malej nehode.
Vyberajte preto pozorne a budete spokojní.