Väčšina vašich kamarátok je už vydatá a čaká bábätko, zatiaľ čo vy ste akurát dokončili výšku a rozmýšľate, čo ďalej. Síce vzťah máte, necítite sa na to, aby ste sa už vydávali a zakladali si rodinu. Možno na vás okolie trochu tlačí a neustále otázky o tom, kedy bude svadba, či dieťatko, vám už lezú hore krkom. Váš partner si z toho ťažkú hlavu nerobí a do ničoho vás netlačí.

novomanželé.jpg

Ale čo vy? Máte pocit, že len preto, lebo všetci naokolo, tak musíte aj vy? Vyvedieme vás z omylu. Pokiaľ sa na to necítite, nemusíte to robiť. Nemusíte sa tlačiť do niečoho, po čom ešte netúžite. Ak viete, že sa chcete raz vydať a mať deti, je to v poriadku. No ak to nechcete ešte teraz, je to tiež v poriadku. V konečnom dôsledku, je to váš život, vaše rozhodnutie a vaše telo.
Ak máte iné túžby a plány, zrealizujte ich. Možno chcete s partnerom cestovať po svete, tak neváhajte a pustite sa do toho. Možno chcete založiť firmu a venovať sa kariére, či zlepšovať svoje zručnosti a schopnosti. Je len na vás, čo túžite robiť a ako chcete realizovať vaše plány. Necíťte sa zle len preto, že vaše kamarátky si už zakladajú rodiny a vy ešte poriadne neviete, ako ďalej. Možno ani ony si neboli úplne isté a nechali sa do toho natlačiť nasilu a teraz nie sú až také šťastné, ako sa tvária. A naopak, niektoré túžili práve po tom a takto im to maximálne vyhovuje.

radost.jpg

Užívajte si vašu mladosť tak, aby ste raz svojim potomkom a rodine mohli vybudovať pekný život a pripraviť ich na budúcnosť. Ak cítite, že teraz si ešte chcete budovať svoj vlastný život, do ničoho sa nenechajte tlačiť a robte len to, po čom túži vaše srdce. Ľudia, ktorým na vás záleží by to mali pochopiť a ak nie, tak viete, že im nejde skutočne o vaše šťastie ale len o presadzovanie svojich názorov. Nebojte sa teda počúvať svoj vnútorný hlas a rozhodovať sa na základe toho, čo chcete vy.