Mnohé z týchto liekov sa už po stáročia používajú v medicíne ako ľudové a alternatívne spôsoby liečby. Dnes sú mnohé bylinky www.glinec.sk/prirodne-antidepresiva/ predávané ako „povzbudzovače“ nálady pre ľudí, ktorí trpia chronickými pocitmi smútku alebo beznádeje.

třezalka

Štúdie sa pokúsili sledovať prínosy bylín na liečbu depresie. Tu je niekoľko bylín, ktoré môžu pomôcť zdvihnúť vašu náladu, keď pocítite miernu až stredne ťažkú depresiu.

1.Ľubovník bodkovaný
Ľubovník bodkovaný je rastlina, ktorá pochádza z Európy, západnej Ázie a severnej Afriky. Európania používali ľubovník bodkovaný ako prostriedok na liečbu depresie.
Užívanie ľubovníka bodkovaného bolo spojené so zvýšením množstva serotonínu v tele. Serotonín je chemická látka v mozgu, ktorá zvyšuje dobrý pocit.
Podľa Národných inštitútov zdravia (NIH) ľubovník bodkovaný môže pomôcť pri miernejších formách depresie, hoci jeho účinky neboli jednoznačne dokázané.
Je dôležité poznamenať, že ľubovník bodkovaný je známy pre interakciu s množstvom liekov. To platí najmä pre lieky určené na riedenie krvi, antikoncepčné pilulky a chemoterapeutické lieky. Vždy sa obráťte na svojho lekára skôr, než začnete užívať túto bylinu.

bolest

2.Omega-3 mastné kyseliny
Omega-3 mastné kyseliny sú zdravým druhom tuku, ktorý sa nachádza v rybách, ako je losos, pstruh a sardinky. Tieto zdravé tuky sú k dispozícii aj vo forme doplnkov výživy. Výskumníci zistili, že ľudia, ktorí majú nízku hladinu dvoch chemických látok v mozgu, ktoré sa nachádzajú práve v týchto doplnkoch, môžu mať zvýšené riziko depresie.
Jedením rýb trikrát týždenne môžete zvýšiť hladinu omega-3 mastných kyselín vo vašom tele aj bez pomoci doplnkov. Majte však na pamäti, že niektoré ryby môžu obsahovať vysokú hladinu ortuti.

kapsle

3.Šafrán
Šafrán je účinný pri liečbe miernej až stredne ťažkej depresie.

4.Kyselina listová
Môže existovať spojitosť medzi nízkymi hladinami kyseliny listovej a depresiou. Užívanie 500 mikrogramov kyseliny listovej bolo spojené so zlepšením účinnosti iných antidepresív.
Jedným zo spôsobov, ako zvýšiť hladinu kyseliny listovej, je denne konzumovať potraviny, ktoré sú bohaté na jej obsah. Patria medzi ne fazuľa, šošovica, obohatené obilniny, tmavé zelené listy, slnečnicové semienka a avokádo.

5.0
01