Keď som sa dozvedela, že čakám bábätko, vedela som, že môj život už nikdy nebude taký ako predtým. Ešte som len zistila, že som tehotná a úplne sa mi obrátil na ruby. Takže na tom teda očividne niečo bolo. Aj keď som vedela aj to, že ženy, ktoré chcú mať odmalička veľa detí a rodinu to vnímajú inak.

Holčička

Ani sa nad tým nikdy príliš nezamýšľajú. Proste sú tehotné, odrodia a vychovajú. No pre mňa to bolo niečo nepredstaviteľné a ohromne stresujúce. Snažila som sa nesústrediť na pôrod a samotnú výchovu. Skôr som sa zamerala na veci, ktoré musím zohnať. No to ma po čase začalo stresovať ešte viac.

Vždy som bola naozaj veľmi nerozhodná a ohľadom vecí môjho dieťaťa sa to vôbec nezmenilo. Dokonca som bola ešte viac zmätená. Nevedela som či chcem, aby moje dieťa spávalo pri mne, vo svojej vlastnej postieľke, alebo medzi mnou a mojím priateľom. Taktiež som nevedela či mu chcem zariadiť izbu a nechať ho spať tam. Naozaj ma to všetko veľmi miatlo a môj priateľ sa do toho nerozumel tak, akoby som chcela. No, verím, že ohľadom výchovy bude rozhodnejší oveľa viac ako ja.

Čím viac som nad tým premýšľala, tým menej som sa so všetkým stotožňovala. Musím povedať, že je to naozaj obtiažne, byť nerozhodnou ženou, ktorej sa navyše bláznia všetky hormóny v tele. Nakoniec som si povedala, že čo sa týka spánku a miesta, kde bude moje dieťa snívať, zo začiatku bude tým najlepším riešením koliska. Bolo to niečo, čím som bola odzačiatku nadšená, preto som to hne d oznámila môjmu partnerovi, ktorý sa zase tešil z toho, že som si konečne aspoň niečo vybrala.

Chlapeček

Rozhodla som sa, že svoje malé bábätko budem mať pri sebe, preto som jej farbu vybrala tak, aby sa hodila do našej spálne. Hneď, ako nám ju priviezli, som bola ešte viac nadšená, ako keď som ju kupovala. Je to naozaj niečo rozkošné a pre bábätko úplne najvhodnejšie.