Vždy som si myslela, že som už odmalička pripravená na to, aby som bola mama. Už ako malé dievčatko som sa stále hrala s bábikami a vždy som chcela mať veľkú rodinu. Žena si môže myslieť, že je pripravená na to, stať sa matkou. Ale keď na to reálne príde, tie najodvážnejšie sa boja určite najviac. To vám môžem garantovať, pretože keď som sa ja dozvedela, že budem mať bábätko, skoro som odpadla.

Dětské nožičky

Nepomohlo mi, že mi moja mama hovorila, že to zvládnem. Nepomohlo mi, že mi môj manžel hovoril, že to zvládnem. Ja som mala pocit, že sa nervovo zrútim. Zrazu som si vôbec nepripadala, že som na bábätko pripravená.
Sama som sa totižto cítila len ako vystrašené dievčatko, ktoré chce, aby jej niekto povedal, čo má robiť, pretože ona sama jednoducho nevie. Tešil ma len pohľad na môjho manžela, ktorý sa tak veľmi tešil, že ma tým po čase nakazil. Aj keď sme si prešli fázami hnevu, pretože som stále kričala, že on to bábätko rodiť nebude, vedela som, že spolu to nejako zvládneme.

Začala som sa pripravovať na pôrod, rozmýšľala som nad tým, ako to bude celé prebiehať, ale odmietala som pozerať videá, napriek tomu, že ma do toho mnohí známi naozaj nútili.
Zamerala som sa skôr na to, čo moje bábätko bude potrebovať teraz a čo bude potrebovať, aj keď trochu vyrastie.

Rozečtená kniha

Rozmýšľala som aj nad tým, ako by som ho chcela vychovávať a dospela som k tomu, že chcem, aby bol môj syn či dcéra, čo najskôr samostatný. Preto som chcela čo najskôr zariadiť izbu. Keď malé trochu podrastie, bude spávať v nej.

Vedela som, že bude potrebovať kvalitný spánok, pretože len vyspaté bábätká sú šťastné bábätká, no ak sa má dobre vyspať, musíme sa zamerať na to podstatné.
Podstatné sú určite detske postele, ktoré nemôžu byť len tak ledajaké. Je dôležité, aby ste sa na ne mohli spoľahnúť. Preto vyberajte múdro a s rozvahou.