Vždy záležím na tom, či chcete pracovať v interiéri alebo exteriéri. Niektoré palubové dosky sa hodia na obklady stien a iné zase použijete pre podlahy. Klasické drevo tiež môžete nahradiť inými materiálmi.
Najčastejšie zákazníci nakupujú frézované drevené profily, ktoré sa dodávajú v šírke 96-121 mm a hrúbke 12-28 mm. Ich výhodou je veľká variabilita v oblasti použitia a tiež jednoduchá montáž pomocou pera a drážky.

palubovky

Rozdelenie podľa materiálu

üVianočný smrek
Je natoľko originálny, že ho môžete použiť v podstate kdekoľvek. Svetlé drevo má navyše malé množstvo hrčí, takže textúra je to skutočne nádherná. Vďaka svojej mäkkosti sa ale nehodí do miest s extrémnym zaťažením.

üNežný smrekovec
Je ďaleko viac tvrdý, odolný a jeho životnosť vás prekvapí. Preto sa hodí aj k vybaveniu fasád či terás. Pôsobí veľmi estetickým dojmom. Obsahuje veľký podiel živice, takže sa nemusíte obávať drevokazného hmyzu alebo rozkladu hubami. Najčastejšie sú profily zo sibírskeho smrekovca, ktoré majú hustú kresbu letokruhov.

üMajestátny dub
Patrí medzi najtrvalejšie podlahové krytiny. Jeho povestná tvrdosť vydrží akékoľvek zaťaženie.

üThermowood
Toto drevo sa tepelne http://www.mastertherm.cz/tepelne-cerpadlo upravuje pri 160 – 215 ° C. Vďaka tomu sa zvýši jeho tvarová a rozmerová stálosť. Získate ďalej lepšiu tepelnú izoláciu a odolnosť voči hnilobe. Tento materiál je typický najmä pre terasy, jedná sa ale aj o väčšiu investíciu.
Ak chcete niečo extra, vyberajte z ponuky exotických drevín ako je mahagón, americký orech alebo teak. Odolajú vode, poveternostným vplyvom, hmyzu alebo rozkladu. U týchto exotov sa však pripravte, že budete rozbíjať prasiatka skôr dve než jedno.

dřevo

Obkladáme stále dokola
Tu budete potrebovať hrúbku 12-24 mm. Profily použijete na položenie na steny alebo stropy. Ešte musíte vyriešiť jednu otázku a to či budete riešiť interiér či exteriér.
Budete potrebovať aj doplnky, ktoré nájdete napríklad tu:. Nemusíte sa ničoho obávať, všetko dokážete doviesť k dokonalosti.