Mať dieťa neznamená len to, že sa budete radovať z každého momentu, ktorý vás s ním postretne.

Miminko v peří

Mať dieťa znamená aj množstvo iných vecí. Znamená to, že s ním budete prežívať všetky jeho starosti, smútky a trápenia. Znamená to, že s ním budete hore celú noc, keď ochorie alebo keď mu nebude dobre. Bude vás na ňom zaujímať všetko a budete sa zaoberať obrovskou kopou vecí. No prvé roky sa budete zaoberať hlavne obrovskou kopou plienok.

Nech to znie akokoľvek smiešne, vy veľmi dobre viete, že je to tak. Práve plienky budú to, čo vás bude sprevádzať veľkou väčšinou najbližšieho času. Budete na ne neustále myslieť, budete ich stále kupovať, budete ich všade vidieť a okrem toho ich ešte aj budete neustále vymieňať. Možno sa vám to nezdá ako tie najlepšie vyhliadky, no aspoň urobíte rozhodnutie naučiť vaše dieťa chodiť čím skôr na nočník, no nemáme pravdu?

Dokým sa tak stane, porozmýšľajte nad tým, že pre rodičov sú naozaj najvhodnejšie prebalovacie pulty, ideálne umiestnené v kúpeľni, aby ste sa o svoje bábo mohli postarať hneď, ako ho vyberiete z vane. Možno sa vám to teraz nezdá veľmi dôležité, ale verte tomu, že to tak bude, keď si uvedomíte, aké je to praktické. Hlavne v prípade, že nemáte kúpeľňu hneď vedľa spálne. Nie je pohodlnejšie vaše dieťa obliecť, nakrémovať, napúdrovať a zabaliť v kúpeľni, kde je teplo, ako prenášať ho po byte zabalené v mokrej osuške?

Dětské oblečení

Teraz ste si odpovedali sami, nemáme pravdu?

Sú veci, ktoré sú menej potrebné ako tie druhé. Sú aj veci, ktoré sa najprv nezdajú podstatné, no po čase zistíte, že ste ich nemali brať na ľahkú váhu. Ak ste prvorodič, opýtajte sa vašich známych, ktorí už deti majú. Určite vám povedia, že niečo takéto by vo svojom byte ocenili. Je to praktické a ušetríte vaše dieťa od teplotných šokov pri prechode z vyhriatej kúpeľne do studenej spálne.