Ak máte dvojposchodový dom, určite sa v ňom nachádzajú aj schody. Tento prvom sa však dnes už pomerne často vyskytuje vo veľmi moderných, mezonetových bytoch. Okrem praktickej funkcie, teda že sa po nich vieme dostať na druhé poschodie, môžeme schody využiť aj netradičnými spôsobmi.

schody

Priestor pod schodiskom, je väčšinou nevyužitým miestom. To však môžeme jednoducho zmeniť. Schody vytvárajú ideálny priestor na vytvorenie knižnice, alebo úložného priestoru, ktorý môžeme využiť na odkladanie kadečoho. Ak chcete pod nimi vytvoriť iba estetické poličky, na ktoré poukladáte vázičky, knižky a iné doplnky, postačí vám niekoľko pekných, drevených dosiek, ktoré prispôsobíte tvaru a rozmerom schodov. V prípade šuplíkov, pôjde o čosi náročnejší projekt, ale s troškou trpezlivosti ho určite zvládne každý.

Druhou možnosťou je sedenie. Stačí ak pod schody umiestnite sedačku so stolíkom a sedenie s neopakovateľnou atmosférou je na svete.

Ak máte domácich miláčikov, pod schodmi môžete vytvoriť priestor na ich odpočinok. Niekoľkými doskami zakryte tento priestor a originálna psia spálňa je na svete. V prípade mačiek tu viete postaviť malé ihrisko s preliezačkami a škrabadlami.

Kreatívnym spôsobom vieme využiť nie len priestor pod schodmi, ale aj ich samotné. Pokiaľ sú dostatočne široké, môžete na každý zo stupienkov umiestniť kvety v črepníkoch, hlinené sošky väčších rozmerov, knihy, alebo iné umelecké drobnosti. Zo schodiska si tak vytvoríte malú súkromnú galériu.

Staré, alebo zničené schody viete zrekonštruovať veľmi jednoduchým, lacným a efektným spôsobom. Priestor medzi jednotlivými stupienkami oblepte látkou, alebo farebnými tapetami. Môžete použiť už hotové nálepky s rôznymi nápismi.

rekontrukce

Ak vo svojom príbytku schody nemáte, môžete si vytvoriť jedny falošné. Klasické povalové rebríkové schody, môžete využiť ako štýlovú poličku, alebo priestor na ukladanie riadu. Ak sa poobzeráte po svojom okolí, určite nájdete nejaký ten starý kúsok, ktorý niekto vyhodil.