Veď vždy sa nájde vhodné riešenie pre spanie aj dvoch ľudí, ktoré zaberie miesto ako jedna posteľ.

Zaberú len malý kút

Viete si predstaviť jednoduchšie riešenie pre ušetrenie miesta než akým sú poschodové postele, ktorými nahradíte klasické lôžka? My sme to v našom byte okamžite poznali. Celá zmena sa prejavila hneď po ich privezení. Vybrali sme si tie z borovicového dreva, pretože nám veľmi pekne ladili s interiérom. Naši kamaráti tiež boli hneď prekvapení, koľko štvorcových metrov sme ušetrili. Všetci s malými deťmi si pochvaľovali bočné zábrany, a pomerne priestranný šuplík, do ktorého sme v pohode schovali periny aj vankúše. No a deti sa tešili z priestoru, ktorý im vznikol na hranie.

Dosky z rôzneho materiálu

Drevo nás fascinuje svojou štruktúrou a mäkkými farebnými odtieňmi. No občas dáva každý z nás prednosť farebným variantom, ktoré dokážu vykúzliť krásnu atmosféru nielen v detskej izbičke. Pre spestrenie si môžete vybrať kúsky, ktoré majú v čele obrázky a dokresľujú atmosféru priestoru pre deti. Úprava povrchov dosiek, z ktorých sú takéto lôžka vyrobené, podlieha prísnej kontrole. Veď sú často umiestnené v izbách pre deti a musia byť zaručene nezávadné. Farby a laky, používané pre ich úpravu, splňujú prísne kritériá. I pevnosť lôžok odpovedá každodennému používaniu.

Zhrňme si teda výhody:

· zaberú málo miesta
· vytvárajú pocit súkromia
· sú stabilným kusom nábytku
· dekoračne sú prispôsobené veku
· sú dostatočne bezpečné a pohodlné

A určite pri používaní kvalitných poschodových postelí objavítei mnohé ďalšie lákadlá, vďaka ktorým si tieto kusy nábytku obľúbite. Prespanie viacerých členov v rodiny na jednom mieste upevní pocit spolupatričnosti. Preto ich úspešne pričleníte napríklad k nábytku na chate či chalupe. S úložným priestorom udržíte poriadok celkom jednoducho.