Poznáte to príslovie: „Ako si kto ustelie, tak si aj ľahne?“ U malých detí to platí dvojnásobne.

Na kvalitnom spánku naozaj záleží, preto na to myslite aj pri výbere cestovnej postieľky.

mimino
Výlety s našimi najmenšími bývajú veľmi náročné a to ešte viac, ak sa niekde chystáme prespať. Najhoršie býva to balenie nevyhnutných vecí, bez ktorých sa bábätko nezaobíde. A práve takéto skladacie lôžko vám môže mnohé uľahčiť.

Má niekoľko funkcií:

1. Váš chrobáčik sa môže vyspať prakticky kdekoľvek.
2. Nemusíte riešiť na hoteli žiadny príplatok za prístelky alebo požičiavanie.
3. Dokonale plní aj funkciu denné ohrádky, ktorá ponúka bezpečný priestor na hranie.

Jej zakúpením tak zabijete dve muchy jednou ranou!
Správny výber vám ušetrí veľa starostí.

Ideálne je, keď vám skladanie ukážu priamo na predajni a môžete si to aj prakticky vyskúšať. Prvýkrát to totiž môže byť tak trochu maturita a to hovorím z vlastnej skúsenosti. Nie všetky návody sú úplne jasné. Pri zlej manipulácii ju navyše môžete aj poškodiť.

Cestovna postieka je vhodná už pre bábätká od narodenia. Tento typ ponúka závesné lôžko, ktoré môžete aj samostatne dokúpiť. Toto lôžko sa upevňuje na horné rohy. Vytvorí sa potom akoby vyšší poschodie, vďaka ktorému na bábätko dobre vidíte a lepšie sa vám i dvíha. Nemusíte si toľko ohýbať chrbát. Niektoré majú dokonca prebaľovací pultík, čo je naozaj úžasná pomoc nielen na cesty.
Najdôležitejšou súčasťou je podložka, ktorá zaistí stabilné dno lôžka pre pohodlný a zdravý spánok dieťatka. Plnohodnotnú matrac totiž neponúkajú. Podložka je tiež skladací. Mala by byť dostatočne pevná, aby si ju dieťa nemohlo zhrnúť.
Určite by ste si mali vyberať postieľku odľahčenou, aby nebolo jej prenášanie ako dvíhať niekoľko kilové činky.

postýlka

Kupujte tie, ktoré sú vybavené kolieskami. Tak môžete ľahko presúvať lôžko, kamkoľvek práve potrebujete. Dosť obľúbené sú bočnice so zipsami, ktoré si väčšie dieťa môže odopnúť a vytvoriť si z ohrádky domček. Materiál by mal byť ľahko umývateľný pre jednoduchšiu údržbu. Hodne praktické je postranné vrecko na hračky.

Ak sa zameriate na dôležité aspekty, určite dobre nakúpite.