Trochu si vysvetlíme základné pojmy, aby ste boli viac v obraze.

PZP– Jedná sa o zákonné poistenie, ktoré musí mať uzatvorené každý účastník cestnej premávky. Netýka sa vás len v prípade, že vlastníte automobil, ale tiež všetkých motorkárov.

Bez škodový priebeh– Je to doba, po ktorú trvá zmluva a vy ste až doteraz jazdili bez nehody. Za opatrnú jazdu vás čaká rad bonusov od vašej poisťovne. Vzťahuje sa vždy k majiteľovi vozidla, ktorý si môže vyžiadať aj potvrdenie.

dopravní nehoda

Škodová udalosť– Je oproti tomu skutočnosť, kedy mohlo vzniknúť právo poškodeného na plnenie. Laicky povedané: spôsobili ste nehodu, potom budete musieť zaplatiť. Vďaka bohu za to, že ste zabezpečenie práve pre takéto prípady. Preto nemáte dôvod na paniku, poisťovňa všetko vyrieši za vás.

Malus– prirážky z plnenia

Zelená karta– Bez tohto dokladu sa rozhodne nezaobídete, takže ho majte neustále pri sebe spolu s vodičským a technickým preukazom.

A takto by sme mohli pokračovať ďalej. Ďalšie dôležité informácie môžete získať napríklad tu:.

servis

Ako postupovať pri výbere tej správnej zmluvy?

Vždy vychádzajte z vašej konkrétnej situácie. Potrebujete totiž produkt priamo na mieru. Nezáleží predsa na tom, čo si uzavrel Maťo od vedľa. Má iné skúsenosti, iné auto a kto vie, aký je vlastne vodič. V tomto prípade myslite výhradne na seba.
Môžete si vyskúšať chytrú kalkulačku PZP, ktorá vám po zadaní podstatných údajov ukáže tú pravú cestu. Zvolíte si kategóriu osobné vozidlo, motorka alebo nákladné auto. U každého je totiž kalkulácia veľmi odlišná. Získate tak behom okamihu ponuky hneď niekoľkých spoločností v rôznych cenových reláciách. Nepozerajte sa ale len na peniaze, dôležitá je tiež štruktúra, teda náplň kritérií. Aj vaše skúsenosti hrajú významnú úlohu. Je podstatný rozdiel, keď šoférujete pár týždňov alebo niekoľko rokov. Vyberajte si aj širší ponuku poistného plnenia, ktoré vás dobre ochráni.

Prajeme vám dobrý úlovok!