Zabudnite na všetky predsudky k dreveným obkladom. Aj toto rýdzo tradičné prevedenie má stále rad zástancov a v dnešnej dobe môže vyzerať veľmi moderne. Stačí si len správne vybrať. A to nemusíte bývať ani v nejakej chatke v zapadnutej dedine. Práve tatransky profil plní spoľahlivo svoj účel a môžete si ním obložiť nielen steny, ale aj strop. Dôležité je správne ho skombinovať s ďalšími prvkami vášho interiéru.

ložnice

Nebojte sa prirodzenej podoby
Drevo je proste stále moderné a my sa vďaka nemu môžeme vrátiť do čias nášho detstva. Stačí len zavrieť oči a zrazu ste na čistine v hlbokom lese, kde počujete šumenie ihličia a cítite nežnú vôňu borovíc a smrekov.
Klasický tatranský profil si môžete objednať v dvoch základných prevedeniach, ktoré sa líšia použitím dreviny a tiež samotnou výrobou.

Severský smrek má skôr belší odtieň, oproti nemu smrek červený je zafarbený skôr do ružova. Drevo má konzervačné vlastnosti založené na polymerizácii živíc, preto už nevyžaduje ďalšie ošetrenie lakom alebo farbou.
Ak zariaďujete priestor vo svetlejších tónoch využijete skôr jeho prirodzenú štruktúru a formu.

Vyskúšajte spojenie obloženia stien a tiež podlahy z masívnej dlážkovice. Vyberajte rovnaký odtieň, ktorý potom doplníte interiérové ​​zariadenie a dekorácie. Jednotlivé miestnosti potom získajú tú správnu dynamiku a príjemnú atmosféru v modernom duchu.

dřevo

Zaujímavé variácie v duchu farieb
Povrchová úprava pomocou farieb môže vykúzliť zaujímavé možnosti, ktoré dajú priestoru punc hravosti a vďaka tomu tu budete mať vždy dobrú náladu.Najmä ženy ocenia decentné pastelové odtiene v štýle Provence, alebo si vyčarujte prímorské letovisko priamo vo vašej obývačke. Aj vaše deti môžu mať izbičku ako vystrihnutú z katalógu s titulkom „Bývanie“. Stačí len trochu odvahy a dobrého vkusu, ktorý v spojení s kvalitnými materiálmi vytvorí domov, do ktorého sa budete radi vracať.
Vhodnú inšpiráciu nájdete na internete, v katalógoch alebo aj priamo v predajni.