Je však veľký rozdiel vedieť šetriť a byť lakomý. Ten, kto šetriť vie, má jasno v tom, v ktorých oblastiach to má zmysel a v ktorých už nie. Napríklad potraviny a oblečenie často zoženiete za menej peňazí v rovnakej kvalite ako pri vyšších cenách. Čo sa však vyslovene neoplatí, je šetriť na výdavkoch za motorové vozidlo. Dá sa samozrejme kúpiť staršie a dlho používané, jeho výsledná nízka cena sa vám však poriadne zvýši pravidelnými návštevami autoservisu. Môžete si myslieť, čo chcete, nezachráni vás ani.

peníze

Skrátka, nikto nie je taký bohatý, aby si mohol kupovať lacné veci. Radšej si odoprite, našetrite a až potom si naplno užite výhody vlastníctva motorového vozidla. Veď ani mestská hromadná doprava nie je také hrozné riešenie. Môžete v pokoji sedieť, čítať, alebo premýšľať a nemusíte sa zbytočne stresovať na križovatkách a v zápchach.

pojištění

Sú však aj ľudia, ktorých sporivosť už hraničí až s lakomstvom. Pre euro by si nechali koleno vŕtať a obvykle sú to ľudia, ktorí zas až taký problém s peniazmi nemajú. Niektorí sú dokonca aj celkom bohatí a tvrdia, že len tak, že nebudú rozhadzovať, si udržia svoj stav konta. Na čo však potrebujú mať stále rovnaký zostatok na účte, to obyčajný človek nepochopí. Do hrobu si ich rozhodne nevezmú, možno ich baví dívať sa na výpis s pekným veľkým číslom na konci.
Preto si užívajme, kým to ide. Nevyhadzujme zbytočne peniaze von oknom na veci, ktoré nepotrebujeme, ale ak už si niečo doprajeme, nech to nie je to najlacnejšie a najmenej kvalitné. Bývajme tak, aby sme sa nemuseli hanbiť a žime rovnako. Nájsť rovnováhu medzi tým, čo chceme a tým, na čo máme, patrí k najťažším veciam v živote.