Zimné radovánky prinášajú nielen kopec snehu, ale aj zážitky v podobe zimných športov. Medzi ne okrem iných patrí aj snowboarding.
Jeho obľúbenosť u nás aj vo svete stúpa a milujú ho dospelí aj deti. A aby ste si mohli tento šport užívať na plno a bez prekážok, tak to chce aj poriadnu výbavu. Okrem kvalitného snowboardu, prilby, oblečenia a ďalšieho príslušenstva, nemôže chýbať ani kvalitná obuv na snowboard.

lyžáky

Ich funkcia je nielen estetická a aby ste mali niečo na nohách, ale je to základ vybavenia. Prenášajú totiž váhu, pohyb a celkovú energiu na snowboard. Sú teda aj hlavným doplnkom pre zaistenie nielen pohodlia, ale aj bezpečnosti.
Dôležitá je okrem iného aj ich veľkosť. Nesmú byť tesné, ale ani príliš voľné, pretože v takom prípade by bolo nemožné prenášať potrebnú energiu na snowboard. Vždy je potrebné ich skúšať v ponožkách. Správna veľkosť sa pozná podľa toho, že sa ľahko dotýkate špičky a nedvíha sa vám pri predklone päta.
Obuv na snowboardbude s vami po celý deň na svahu a snowboarde, takže si zaslúži dostatočnú pozornosť, aby vám zaistili potrebný komfort.

Vo finále sú potreby u každého individuálne, takže aj tým sa požiadavky musia prispôsobiť. Pri výbere záleží aj na tom, o aký štýl jazdy sa bude jednať. Z tohto pohľadu sa snowboardová obuv delí na:
· Alpine
· Freestyle
· Allmountain
· Freeride
Väčšina topánok sa dá rozdeliť na dve časti a to na vnútornú a vonkajšiu. Praktickosť spočíva v tom, že sa rýchlejšie vysušia a lepšie po dotiahnutí sedia.

obchod s lyžáky

Zaujímavé tiež je, že obuv je dobré si kúpiť skôr, než samotný snowboard a viazanie. Vyhnete sa tým zbytočným problémom, že topánky na už kúpenom viazaní nesedia. Takto prispôsobíte nákup snowboardu a príslušenstva už zakúpeným topánkam, pretože tie sú základom kvalitného vybavenia.