Rozdiel medzi parametrami pri nákupe nového vozidla u žien a mužov je asi na prvý pohľad jasný. Žena sa obvykle zaľúbi do určitého tvaru, veľkosti, resp. malosti a farby, technické parametre sú jej na hony vzdialené. Naopak muži riešia každú technickú maličkosť až ich nakoniec prekvapí otázka na farbu. Sme každý z inej planéty, ale vďaka tomu je náš svet zaujímavejší.

Sú však veci, ktoré by mal zohľadniť každý, bez ohľadu na pohlavie. Ak ide o už použité auto, treba zhodnotiť jeho aktuálny technický stav, počet najazdených kilometrov alebo aj to, či vozidlo prešlo niekedy väčšou opravou v súvislosti s dopravnou nehodou.

Novému vozidlu tieto starosti odpadajú, ale tam je dobré porovnať parametre rôznych značiek, nenechať sa opiť rožkom ani sladkými rečami prvého predajcu. Nechať si svoj výber uležať sa obvykle vyplatí, niekedy sa stane, že dovtedy, kým sa definitívne rozhodnete, model zlacnie, pretože sa objaví nový, modernejší typ. Alebo môžete ušetriť aj na kúpe predvádzacieho vozidla, ktorého opotrebenie je zanedbateľné, avšak v ostatných ohľadoch sa viac ako vyplatí. Rovnako je dobré vopred si zistiť aj spoľahlivosť vybraného modelu, to znamená, či nemá práve ten váš nejakú špecifickú výrobnú chybu, na ktorú už prišli iní šoféri. Mať totiž nové auto a tráviť s ním týždne v servise nie je práve snom žiadneho nového majiteľa.

V každom prípade sa však nezabudnite pozrieť ani na to, aká bude pzp cena, môžete totiž zistiť, že ak zvolíte trochu iné vozidlo, napríklad s menším objemom, môžete výrazne ušetriť a pritom neupustíte zo svojich požiadaviek na kvalitu či pohodlie.

Ak ste už všetko uvedené zvážili a porovnali, je asi najvyšší čas konať. Nezostáva nám nič iné, len zaželať vám čo najväčšiu spokojnosť a mnohé najazdené kilometre bez nehody.