Odkedy si pamätám, vždy som túžila mať domáceho miláčika. Bolo to pre mňa niečo, čoho som sa naozaj nevedela dočkať, odkedy som bola malé dievčatko. Vedela som, že ho raz budem mať. Naši mi nechceli dovoliť nič, čo je väčšie ako rybička, púšťa chlpy a vydáva nejaký zvuk. Zostali sme preto len pri rybičkách, ale ani to im celkom nevyšlo, keďže mi permanetne vyskakovali z akvária. Okrem toho to nie je zvieratko v tom pravom slova zmysle. Predsa sa s ním nemôžete hrať ani zabávať a nemôžete si ho ani pohladkať a maznať sa s ním.

svetr

Bola som rozhodnutá, že keď budem konečne dospelá, kúpim si poriadneho domáceho miláčika, s ktorým sa budem môcť maznať a ktorého budem milovať. Zobrala som si teda z útulku naozaj malého havkáča. Akosi som však netušila, že malý kamarát automaticky znamená problémy v zime.

Nemohla som sa pozerať na to, ako sa môj najväčší malý poklad v zime pri každej prechádzke klepe od chladu. Predsa len, zimy na Slovensku vedia byť skutočne veľmi tuhé a nie každý havkáč https://www.facebook.com/events/838516212992914/ znáša dobre mínusové teploty. Práve preto mi bolo jasné, že s tým musím niečo urobiť.

Našťastie sa už dá v dnešnej dobe zohnať perfektné psie oblečenie. Nie je to len hlúpy gýč, ktorý svojim kabelkovým havkáčom dávajú zazobané paničky. Je to niečo, čo takí drobci, ako sú napríklad čivavy, určite ocenia. Napriek tomu, že niektoré to bytostne nenávidia, ja som veľmi šťastná za to, že ten môj s tým nemá problém. Naopak, skutočne to oceňuje, hlavne preto, že sa môže váľať v snehu bez toho, aby mu bola zima. A ako sa hovorí, keď je šťastný môj najlepší priateľ, prečo by som nemohla byť šťastná aj ja?

růžový svetr

Okrem toho je to super, pretože sa s ním môžem pokojne aj zladiť. Farebne a štýlovo. Je to, ako keď si mamy a dcéry obliekajú tie isté veci. Ja sa v tom vyžívam a verím, že iné paničky sa v tom budú vyžívať tiež.