Základ vysokoškolského života je, že sa vôbec nezamýšľate nad tým, že tú výšku by ste teda mali niekedy a nejakým spôsobom aj ukončiť. Asi je to základ toho, keď sa proste snažíte a chcete, ale verte tomu, že aj keď sa vám to možno nezdá, mali by ste urobiť všetko preto, aby ste sa mohli z vecí tešiť, a aby ste mohli urobiť viac preto, čo okolo seba naozaj vidíte a čo je pre vás skutočne to podstatné. Ale nech sa deje čokoľvek, všetko by malo byť hlavne o vás a o veciach, ktoré sú pre vás naozaj dôležité a podstatné. Verte tomu, že aj keď sa to nezdá, aj keď možno máte pocit, že veci nie sú úplne také, ako chcete, aby boli, tú výšku zvládnete dokončiť. Ale nesmiete sa vzdávať. To je proste základ.

diplomová práce

Keďže je to základ, je jasných aj niekoľko ďalších vecí, ktoré musíte urobiť pre seba a pre svoj pokoj a pohodlie. Keďže sami veľmi dobre viete, čo všetko môžete zistiť len tak a len vďaka tomu, čo je naozaj okolo vás, mali by ste sa zamyslieť aj nad tým, že nech sa deje čokoľvek, nakoniec to budú predsa len veci, na ktoré by ste sa mali zamerať a s ktorými viete naozaj rátať. Všetko je lepšie, keď to riešite v predstihu, ale sme realisti a je nám jasné, kedy sa reálne študenti zaoberajú prácami.

student

Dôležité je vedieť základ, čo je napríklad diplomová práca obsah. Potom môžete začať robiť niečo navyše. Verte tomu, že niektoré veci vás posunú ďalej, hoci sa vám to nezdá a niektoré veci vás zase zabrzdia práve vtedy, keď to nebudete vôbec čakať. Ale toto je niečo, čo pre vás bude to najlepšie a keďže je to pre vás naozaj super, mali by ste urobiť všetko také, ako vy sami chcete a také, ako to pre vás bude čo najúčinnejšie. A hoci neviete, na čo sa zamerať, pochopíte to, keď vám s tým niekto pomôže, no nie? Možno by ste tomu neverili, ale zistíte, že to je to najlepšie, čo je pre vás, no nie?