Potom sa nemôžeme ani čudovať, že dochádza často ku kolíziám. Preto sa ani to nenecháva ani poisťovne celkom chladné a stále sa vyhrážajú zdražovaním. Ale nemusí to tak byť u všetkých.

V praxi zatiaľ rad vodičov využíva výhodné ponuky, je to preto, že jazdia bez nehôd a tým pádom sa väčšine spoločností jednoducho oplatia. Cena rastie hlavne u rizikových klientov, ako sú nákladné autá a veľmi mladí, takzvane čerství vodiči.

finance

Presne tieto informácie totiž ukázal prieskum priemerné ceny povinného ručenia. Cena tak zostala väčšinou rovnaká ako je tomu dnes.
Čo sa týka porovnania vodičov, veľkú úlohu môže hrať vek, bydlisko, vek vozidla a obsah motora.Najlacnejšie poistenie auta tak majú väčšinou ľudia, ktorí jazdia bez nehôd a rešpektujú pravidlá cestnej premávky.

Spoločnosti to vysvetľujú väčšinou tak, že chcú viac odlíšiť kvalitu jazdy jednotlivých vodičov, teda aby bolo vidieť, kto viac búra.Navyše im táto štatistika môže veľmi dobre poslúžiť aj do budúcnosti.

Cena poistenia by podľa nich mala byť spravodlivejšia a výhodnejšia. Kým rizikový klient si proste musí viac priplatiť. Výrazné zdraženie sa teda týka hlavne klientov, ktorí mali už viac nehôd a spoločnosti na nich z toho dôvodu viac prerobili. Nováčikov na ceste sa týka navýšenie ceny zhruba o 8% a to za posledných päť rokov. Samozrejme je to logické, pretože nemajú žiadne skúsenosti a potrebujú sa takzvane vyjazdiť. Všetko potrebuje svoj čas.

nehoda

U najväčšej skupiny vodičov, teda vo veku nad 30 rokov, sú ceny väčšinou konštantné. Preto je tiež o týchto klientov medzi konkurenciou veľký boj. Niet sa teda čomu diviť, že sa jednotlivé spoločnosti predháňajú, ktorá z nich ponúkne to najlepšie a viacej výhodné pre najväčšiu masu klientov. Oplatí sa im zvýhodňovať skúsených vodičov, ktorí získajú najnižšiu cenu a oni tak klienta, ktorý so sebou nenesie nízke riziko. Starostlivosť o zákazníka je teda vždy na prvom mieste.
A kam patríte vy? Určite nájdeme aj pre vás ideálne zaistenie auta za tú najlepšiu cenu.