Turistická bezpečnosť
Miestni obyvatelia sa usmievajú, sú priateľskí a užitoční. Prístup k turistom je veľmi dobrý. V noci by ste sa mali vyhnúť opusteným neznámym miestam. Počas prechádzok je lepšie si vziať fotokópiu cestovného pasu a ponechať si cestovný pas, peniaze a letenku v hotelovom trezore. Pred cestou sa odporúča očkovať sa proti žltej zimnici a približne týždeň pred odchodom by ste mali začať užívať antimalariká. Voda z kohútika v krajine sa nemôže opiť – len z fliaš, po overení, či sú dobre utesnené. Voda používaná na pitie, čistenie zubov a výrobu ľadu by mala byť varená alebo dezinfikovaná inými spôsobmi. Pasterizované mlieko a mliečne výrobky sú úplne bezpečné na jedenie a mäso a ryby sa môžu jesť len dobre varené.

zanzibar

Počasie
Počasie v Tanzánii je tropické, horúce a vlhké na pobreží, suché – na pevnine. Teplota v priebehu roka sa môže pohybovať od +20 do + 32 ° C, ale na pobreží neklesne pod +25 ° C. Najteplejší šas je vo februári a marci, najlepší (samozrejme, relatívny) – v júli a auguste. Obdobia dažďov (október-november – obdobie „krátkych dažďov“, marec-máj – obdobie „dlhých dažďov“). Suchá sezóna trvá 5-7 mesiacov. Najlepší čas na návštevu severnej časti krajiny je júl-október a december-marec, juh je jún-október a západ je december-marec a máj-október. Na ostrovoch Zanzibaru je najlepšie odpočívať v júli až októbri a v decembri až marci. V období „dlhých dažďov“ od marca do mája sa voda z neba vyleje takmer každý deň. Počas tohto obdobia sa riziko malárie a gastrointestinálnych ochorení dramaticky zvyšuje. Poľovnícka sezóna je uzavretá od 1. apríla do 30. júna a vo februári a marci dažďa na juhu krajiny erodujú pôdu, takže mnohé plochy sú prakticky nedostupné.

tanzánie

Hotely
Hotelová základňa krajiny je veľmi rôznorodá. Na ostrove Zanzibar prevažuje „arabský“ štýl služby (úplne s pokojom), ale úroveň služieb sa postupne začína približovať k Európanovi. Krajina má štandardné napätie 220-240 V. V chatkách a slušných stacionárnych turistických táboroch dodáva generátory aj štandardné napätie 220 V. Zásuvky sú „britským štandardom.