Je potrebné vyčleniť mu iba jeho priestor, ktorý by sa mal nachádzať v pokojnej časti vášho domu. Určite by som vyberala južnú stranu, kedy bude mať vaše bábätko dostatok svetla a bude sa cítiť v bezpečí.

Základom výbavičky je nielen oblečenie alebo plienky, ale tiež vhodný nábytok. Jednou zo základných častí je potom prebaľovací pult. Tu vaše bábätko pohodlne zbavíte pocikanej plienky alebo prezlečiete.ditě a matka

Hľadajte pohodlné a ľahko dostupné miesto

Väčšina mamičiek využíva pri prebaľovaní v prvých mesiacoch života najmä spálňu. Ďalšia možnosť je potom kúpeľňa, detská izba alebo obývačka. Treba si vopred ujasniť, či pult chcete mať usadený na pevno alebo ho mať možnosť premiestňovať. Táto činnosť vás bude totiž zamestnávať väčšinu dňa, a preto sa na ňu dokonale pripravte.

Najlacnejšou a najjednoduchšou možnosťou je potom bezo sporu podložka, ktorá má rubovú stranu pogumovanú, takže sa nečistoty nedostanú nikam, kam nechcete. Presnejšie ide o tvarovaný molitan potiahnutý fóliou. Je to výborný pomocník v núdzi, ktorý môžete použiť v podstate kdekoľvek. Je skladná, prenosná, jednoducho nanajvýš praktická.ditě

Stavte na dizajn a maximálnu využiteľnosť

Do tejto kategórie patria najmä komody, ktoré okrem rýchleho zásahu v prípade nehody bábätka, majú aj veľké možnosti úložného priestoru, kde si môžete uschovať plienky, oblečenie alebo aj detskú kozmetiku. Máte teda dva výrobky v jednom, praktickú skrinku a podložku.

Veľmi pekné modely nájdete napríklad tu:.miminko

Uvedomte si však, že ide o pevný nábytok, ktorý potom môžete neskôr využiť aj inak a ponechať si ho ako súčasť detskej izby. Ich cena sa pohybuje rôzne podľa použitého materiálu, lamino je lacnejšie, u masívu si pripravte väčšiu sumu. Napriek tomu sa vám rozhodne oplatí investovať do kvality.