Musíte dodržiavať zásady ktoré samotný výrobca uviedol, alebo pri potlači na trička uviedol. Pokiaľ ich nebudete dodržiavať, môže sa stať že sa potlač na tričku stratí a už je nikdy neuvidíte.

trika

Sieťotlač
Pri tlačení potlače na tričko sa farba vnáša priamo na textilne vlákno a je tepelne fixovaná. Takže sa nemusíte báť že stratíte potlač na vašich tričkách, pretože Vám potlač vydrží dlho dobo. No ak nebudete dodržiavať postup na pranie trička, materiál sa Vám môže zničiť. Pokiaľ chcete aby Vám potlač na tričku vydržala vývrate tričko naruby a perte ho pri teplote 30 stupňou. Nepoužívajte žiadne pracie prášky alebo aviváže inak by sa tričko mohlo stretnúť z chemickou reakciou a tričko alebo potlač poškodiť.

Digitálna tlač
Priama digitálna tlač na textil inak atramentami na vodnej báze. Farba je nanášaná priamo na textilné vlákno, tepelne fixovaná. Digitálna tlač je v porovnaní s  inými i technológiami potlače menej trvácna. Životnosť závisí od motívu a farebnosti potlače, ale aj od zloženia textilného podkladu. Opatrná a šetrná manipulácia. Prať a žehliť prevrátené potlačou na tričku dovnútra. Prať ručne pri teplote max. 30°C, bez použitia aviváže a tekutých pracích prostriedkov. Nečistiť chemicky. Žehliť pri nízkej teplote, max 110°C. Používať pracie prostriedky bez obsahu chlóru a bieliacich prostriedkov. Nebieliť. Nesušiť v sušičke. Nedodržanie týchto zásad môže viesť k zníženiu životnosti potlače a straty nároku na uznanie reklamácie.

Flock
Plošné objekty vyrezávané zo špeciálneho nažehlovacieho materiálu s lepidlovou vrstvou. Aplikácia je fixovaná na textil vysokým teplom a tlakom. Nažehlovacie materiály majú špeciálnu lepivú vrstvu, ktorá vysokým teplom a tlakom zabezpečuje priľnavosť k textilu. Životnosť je dobrá, odolnosť voči mechanickému poškodeniu je podľa grafiky v menšia.

pračka

Opatrná a šetrná manipulácia. Prať a žehliť prevrátené potlačou dovnútra. Prať ručne pri teplote max. 40°C, bez použitia aviváže a tekutých pracích prostriedkov. Nečistiť chemicky. Žehliť pri nízkej teplote, max 110°C. Používať pracie prostriedky bez obsahu chlóru a bieliacich prostriedkov. Nebieliť. Nesušiť v sušičke. Nedodržanie týchto zásad môže viesť k zníženiu životnosti potlače a taktiež straty nároku na uznanie reklamácie.