Dnes je celkom bežné, že odievame najmä malé plemená, pretože najviac trpia kolísaním počasia. Naši verní priatelia sú často jediní spoločníci, ktorým môžeme dôverovať. Vítajú nás, keď ideme späť domov a bavíme sa spolu. Preto nie je divu, že im venujeme veľa pozornosti a starostlivosti.

psy

Malé a roztomilé
Na základe viacerých prieskumov rastie popularita malých plemien, ako napríklad yorkshir. Ale ako zistíme, ako si kúpiť ten správny model? Musíme ich merať, najlepšie od kohútika až po koreň chvosta. Najpredávanejšie veľkosti sú pritom od 25 do 40 cm. V poslednej dobe samotní veterinárni lekári odporúčajú, aby chovatelia začali obliekať svoje domáce zvieratá. Predstavte si, aký je tepelný šok, napríklad malý naháčov, ktorí prechádzajú z vonku do vnútra. Vždy premýšľajte o tom, aké je práve počasí a vyberte ten správny model pre spoločnú prechádzku. Prehriatie môže škodiť.

V širokej škále si vyberiete napríklad obuv, mikiny, plášte do dažďa, svetre, sukne alebo vesty. Všetky modely sa dajú ďalej triediť na modely vychádzkové, voľno časové, pracovné (reflexné vesty, nylonové zateplené vesty odolné voči vetru a vode,…) alebo slávnostné (čipka, perlové gombíky, kravaty, vianočné bundy Santa Claus, aj.).

Mali by sme tiež premýšľať o materiáloch, ktoré používame, ktoré by mali byť pekné pre nášho psa. Neexistuje žiadny hlučný materiál, pretože psi sú citlivý na jeho zvuk, naopak veľmi populárny je fleece, imitácia kože alebo džínsy.
V malých plemenách stále vyhráva yorkshir. Niet divu, je to elegantné, luxusné a tiež obľúbené psíča u showbiznosových hviezd. Dokonca sa vyrába aj špeciálne oblecenie pre yorkshira a nájdete aj niečo pekné pre vášho miláčika. Nezabudnite sa postarať o topánky, ktoré predovšetkým zabránia omrznutiu v zime.

pejsci

Takto budete mať vždy svoj štýl, ktorý bude zakaždým obdivovaný. Váš domáci maznáčik si zaslúži vždy len to najlepšie. Možno aj zavítate na výstavu, kde bude kráľom pre všetkých.