.

Aká je vlastne prioritná vlastnosť alebo funkcia bývania? Prečo je bývanie pre človeka také dôležité až odzrkadľuje jeho súkromie a istú črtu osobnosti? Prečo si zakladáme na podobe a štýle nášho bývania a je dôležitá atmosféra?

Myslím si, že práve tá je dôležitým a prakticky charakteristickým prvkom každej domácnosti. Určite ste si aj vy túto charakteristickú črtu bývania každého z nás všimli a pri návštevách pocítili odlišnú, no pritom sympatickú a originálnu atmosféru respektíve pocit, ktorý sa vlastne nedá opisovať slovami.

kuchyně


Pod tento charakteristický a originálny pocit z konkrétnej domácnosti sa podpisuje predovšetkým štýl bývania, čiže cesta, ktorú si pri rekonštrukcii alebo menších úpravách miestností vyberieme. Akými materiálmi, tvarmi, farbami a predmetmi zariadime konkrétne priestory tak, aby dokonale ladili a vykúzlili útulnosť a príjemnú, pri srdci hrejivú, romantickú atmosféru. Tá nás bude následne sprevádzať každým dňom. Vlastne nielen nás, ale aj návštevu, ktorú pozveme (alebo sa pozve sama, veď to poznáme). Ale pozor!

interiér

.


Ani táto záležitosť však nie je tak úplne len záležitosťou peňazí, respektíve výšky investície. Utrácať peniaze bez vkusu je zbytočné. Veľmi dôležitú úlohu tu zohráva najmä kreatívna a duševná stránka nášho ja. Peniaze sú tesne na druhom mieste. Existuje veľa ukážkových prípadov, v ktorých z mála vzniklo veľa a z minima sa vyťažilo maximum. Nemusí ísť tak zo zásady o to, či investujete tú najvyššiu čiastku, ale skôr o vzájomnú symbiózu spomenutých tvarov, predmetov, farieb a materiálov, kedy ich správnym rozmiestnením a zladením dokážeme vytvoriť skutočný zázrak- Vytvoríme našu vlastnú špecifickú atmosféru bývania.

Nášmu bývaniu vdýchneme dušu. Preto je skutočne potrebné venovať pozornosť predovšetkým štýlu domácnosti a jej originálnej elegancii, ktorá nás istým spôsobom vystihuje.

Aby sme sa vo svojom dome cítili čo najlepšie- Ako doma
3.6 (72.22%)18
.