Niekedy cítime, že ten čas jednoducho nemáme. Znamená to, že ich nemilujeme? Samozrejme, že nie. Kvalitné trávenie času s našimi deťmi je mimoriadne dôležité pre ich rozvoj a šťastie. Nejde o to, koľko času s nimi trávime, ale ako.

procházka

1.Nenechajte sa nikým rušiť, pretože byť sám len s vaším dieťaťom je to najlepšie, čo môže byť. Robte to, čo máte obaja radi. Môže to vyzerať tak, že otec zoberie menšie dieťa pokočíkovať a mama sa tak môže venovať staršiemu dieťaťu. Buď pôjdete do kina na obľúbenú rozprávku, alebo budete len tak sedieť v parku na lavičke a rozprávať sa. Frekvencia individuálneho času závisí od vás, minimálne však raz za mesiac.

chůze

2.Zapracujte spoločne strávený čas do každodenného života.Deti vám radi pomôžu. Potrebujete poslať niekomu list? Nechajte deti, aby nalepili známky na obálky. Potrebujete ísť nakupovať? Zoberte ich so sebou. Potrebujete urobiť večeru? Nechajte ich, nech vám pomôžu a prispejú k procesu prípravy. Aj keď to môže byť si to na začiatku môže vyžadovať viac času, uvidíte, deti sa časom stanú vašimi najväčšími pomocníkmi a tieto spoločné chvíle s vami ocenia a budú si ich dlho pamätať.

3.Dajte im najavo, že na nich myslíte, aj keď nie ste s nimi.Musíte odísť do práce skôr, ako vaše deti vstanú? Dajte im najavo, že vám na nich záleží. Napíšte im krátky odkaz a pribaľte k desiatej. Budú vedieť, že ich milujete a myslíte na nich. Tiež im môžete natočiť krátke video a nechať na stole spolu s raňajkami. Buďte kreatívni!

rodina

4.Využite obednú prestávku.Všetci sme zaneprázdnení. Niektorí rodičia sú zaneprázdnení viac ako ostatní. Posuňte si obednú pauzu tak, aby ste vy a vaše deti mohli stráviť spolu aspoň 15 minút alebo pol hodiny, ak vám to práca samozrejme umožňuje. Ak nemáte takúto možnosť, skúste ráno prebudiť svoje dieťa o 15 minút skôr a urobte si zábavné ráno.